Топ челик може да ги доставуваме сите видови на челични цевки од две од нашите фабрики

inquries сега

Добредојдовте на нашата компанија

Адреса: 1008 Ванда зграда, бр.51 Liangxi патот, Окружниот Binhu, Wuxi Сити, Jiangsu провинција, Кина

за нас

Jiangsu TOP STEEL CO., LTD. ( "Топ челик" во кратки), со седиште во Wuxi Сити, развива партнери од целиот свет. До сега, Топ челик има воспоставено деловни односи со локалните партнери во повеќе од 20 земји. Со широк односи мрежа и богато искуство, Топ челик имаат освоено голем углед во светот.

  • Лу
  • мажите

Најнови Од Блог Вести

  • 2020-05-29 15:33:35 Commerce Department Trade Remedy Bureau On May 28th ,The Ukrainian Interagency International Trade Committee of the Trade Remedy Bureau of the Ministry of Commerce issued a notice to impose an anti-dumping duty of 51.52% on imports of hot-rolled seamless steel tubes from China...
  • On May 9th,Announcement from Ministry of Commerce(MOC): According to article 50 in《Rules of Anti-dumping》,MOC propose to continue anti-dumping duties to “Tariff Commission of the State Council”(TCOSC).TCOSC make decision below : from May 10th 2020,continue imposition of anti-dumping duties for ...
01.CNPC
02.SINOPEC
03.CNOOC
ADNOC
Арамко
Ексон
KNPC
KOC
ПДВСА
Pemex
TECHNIP
PTTEP
2p